پترونیوز

دکتر مقتدایی
استاندار خوزستان

قدردانی استاندار خوزستان از شرکت نفت و گاز اروندان در جلسه شورای اداری استان

به جهت تلاش های اثرگذار و حمایت های همه جانبه در راستای رفع مشکلات بیمارستان صحرایی امام حسین(ع) واقع در منطقه عملیاتی دارخوین تقدیر و تشکر نمود.
بیژن زنگنه
وزیر نفت

روابط عمومی های صنعت نفت آماده تحولات پساتحریم باشند

تنها در سایه تعادل و آرامش رخ می دهد گفت: روابط عمومی ها خود را برای دوران پر از تغییر آماده کنند.
وزیر نفت خبرداد

اعلام رسمی ورود ٥٠٠ هزار بشکه نفت ایران در اجلاس آتی اوپک

ایران در اجلاس آتی اوپک برنامه افزایش ٥٠٠ هزار بشکه ای تولید خود را به صورت رسمی به دیگر اعضای اوپک اعلام خواهد کرد.
صندوق بین المللی پول(IMF) اعلام کرد:

کنترل مخارج یک ضرورت برای کشورهای صادرکننده نفت

بر اساس گزارش چشم انداز منطقه ای اخیر صندوق بین المللی پول، هرج و مرج سیاسی در خاور میانه و کاهش شدید بهای نفت نمایانگر ضرورت تنظیم طرح های هزینه ای دولت های کشورهای صادر کننده نفت است.
آمریکا ذخایر نفتی استراتژیک خود را می فروشد

فروش ذخایر نفت، اما نه فقط برای یک مشت دلار!

امریکا قصد دارد میلیون ها بشکه از ذخایر استراتژیک نفت خام خود را بین سال های 2018 تا 2025 تحت لایحه بودجه ای که مورد موافقت نمایندگان هر دو حزب در کنگره قرار گرفته است، به فروش برساند.

سفر به خوزستان برای تحقق یک وعده

هفته ای که گذشت با سفر بیژن زنگنه به خوزستان پایان یافت؛ سفری که می تواند نقطه آغازی برای تحقق وعده وزیر نفت مبنی بر افزایش نیم میلیون بشکه ای تولید نفت در پساتحریم باشد.

جنگ داخلی اوپک برای تصرف بازار آسیا

عرضه کنندگان این سازمان مدتها روش مشترکی برای افزایش یا کاهش این قیمت داشته اند اما اکنون کویت و عراق در حال فروش به قیمتی پایین تر از عربستان سعودی هستند.

آیا مدیران نفتی جوان می شوند؟

سخنان وزیر نفت در مراسم معارفه معاون جدید برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری را می توان چراغ سبزی برای بهره گیری از نیروهای جوان در صنعت نفت ارزیابی کرد؛ اما آیا می توان امید داشت به زودی میانگین سن مدیریت در نفت کاهش یابد؟
گازپروم و نوواتک عوامل اصلی افزایش تولید

روسیه در تولید نفت رکورد زد

تولید نفت روسیه در ماه اکتبر به رکورد جدیدی پس از فروپاشی شوروی سابق برای چهارمین بار در سال جاری متعاقب افزایش تولید ناشی از سرمایه گذاری های پیشین، دست یافت. این در حالی است که تولید کنندگان به پایین آمدن بهای نفت عادت کرده اند.