پترونیوز

کد خبر 1
۱۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۵
اندازه متن
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی تاکید کرد:

صنعت پتروشیمی مزیت برتر اقتصاد ایران

ظرفیت های موجود در صنعت پتروشیمی ایران مزیت و شاخصی اثر بخش برای بهبود رشد اقتصادی ایران است.
صنعت پتروشیمی مزیت برتر اقتصاد ایران

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهار کرد: اقتصاد ایران در مسیر کاهش وابستگی خود به درآمدهای نفتی حرکت می کند و در این راه، صنعت پتروشیمی با توجه به تولید محصولات متنوع که دارای ارزش افزوده بالائی هستند نقش آفرین است.

عباس شعری مقدم با تاکید بر لزوم استفاده از قابلیت های موجود در صنعت پتروشیمی ایران گفت: بدون تردید رونق اقتصادی رکن توسعه است و در این میان پتروشیمی می تواند آینده اقتصادی کشور را متحول کند .

وی ادامه داد: همه متولیان امر باید با همدلی و تعامل ببینند که چگونه می توان صنعت پتروشیمی کشورمان را تقویت کرد و جانی تازه به آن بخشید و حمایت دولت و مجلس در کنار تلاش و حضور بخش خصوصی می تواند راهگشای توسعه صنعت پتروشیمی ایران باشد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: پایان پذیری نفت و تبدیل ذخایر گاز و نفت به محصولاتی با ارزش افزوده بیشتر سبب شده که محور برنامه های توسعه اقتصادی به جای تولید و صادرات بیشتر نفت خام به سوی تولید بیشتر محصولات پتروشیمی و فرآورده های نفتی تغییر جهت دهد و بر این اساس به دنبال توسعه صنایع پتروشیمی، سهم این صنعت از تولید ناخالص داخلی خوشبختانه افزایش پیدا کرده است.

شعری مقدم با بیان این که فضای مناسبی برای صنعت پتروشیمی در زمینه توسعه پدید آمده است، گفت: در صورتی که سرمایه گذاری های جدید داخلی و خارجی در این صنعت محقق شود، شاهد جهش بزرگی در آن خواهیم بود.

وی با بیان آن که پتروشیمی همواره موتور محرک توسعه پایدار و اشتغال است، تصریح کرد: توسعه صنعت پتروشیمی از اولویت ها و سیاست های اقتصادی صنعت نفت به شمار می‌رود، زیرا ایران از همه مزیت های نسبی و بازار مصرف و همچنین دسترسی به خوراک مناسب برخوردار است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی افزود: همه باید یکدل و با تمام توان برای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم و با تکیه بر توان داخل همگام با استفاده از فناوری های روز جهان در مسیر رشد و توسعه صنعت پتروشیمی ایران گام برداریم.

پایان پیام
ارسال نظر