پترونیوز

کد خبر 11
۱۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۰
اندازه متن
رونمایی از ۴ پروژه نفت خزر در کنفرانس تهران

توسعه میدان سردارجنگل در بسته های سرمایه گذاری IPC معرفی می شود

چهار پروژه شرکت نفت خزر در کنفرانس معرفی نسل جدید قراردادهای نفتی رونمایی می شود که توسعه و تولید از میدان سردارجنگل از جمله این پروژه هاست.
توسعه میدان سردارجنگل در بسته های سرمایه گذاری IPC معرفی می شود

مدیرعامل شرکت نفت خزر در گفتگو با خبرنگار شانا، در خصوص پروژه های این شرکت در کنفرانس تهران اظهار کرد: در مجموع چهار پروژه شامل پروژه های اکتشافی و تولید و توسعه ای این شرکت در کنفرانس معرفی نسل جدید قراردادهای نفتی رونمایی می شود که توسعه میدان سردارجنگل نیز از آن جمله است.

علی اصولی تاکید کرد: در کنفرانس تهران به دنبال آن هستیم که ویژگیهای خاص و عام پروژه های خزر را به سرمایه گذاران و شرکتهای حاضر در کنفرانس معرفی کنیم.

وی با بیان این که هم اکنون حفاری چاه دوم میدان سردارجنگل به پایان رسیده است، در پاسخ به این که چه زمانی عملیات جابجایی سکوی نیمه شناور امیرکبیر اجرایی می شود، گفت: مقدمات انتقال سکو فراهم شده است و پس از برگزاری مناقصه حفاری و راهبری شناور ایران امیرکبیر، انجام فعالیتهای تعمیراتی و اورهال سکو و شناورها و اخذ مجوزهای لازم از سازمان بنادر و کشتیرانی و دیگر نهادهای مربوطه، عملیات انتقال سکو اجرایی می شود.

به گزارش شانا، ستاد خبری کنفرانس تهران نیز اعلام کرده است: شرکت نفت خزر بر آن است در بسته های قراردادی جدید نفتی کشور که در کنفرانس تهران معرفی می شود، از چهار پروژه خود رونمایی کند که دو پروژه به حوزه اکتشاف و دو پروژه نیز به تولید و توسعه میدان مربوط می شود.

بر اساس گزارش این ستاد، مدیرعامل شرکت نفت خزر از اعلام اسامی شرکتهای خارجی که برای مذاکره درباره پروژه های خزر ابراز تمایل کرده اند، خودداری کرده است.  

به گفته مدیرعامل شرکت نفت خزر، در زمان تحریم تنها راه این بود که با امکانات داخلی در حوزه نفتی خزر کار کنیم، اما در حال حاضر با توجه به آمادگی شرکتهای خارجی، در حال مذاکره با آنها برای اکتشافات جدید و تولید نفت هستیم چراکه شرایط تولید در حوزه خزر منطقی است و توجیه اقتصادی و سیاسی دارد.

اصولی تاکید کرد: با توجه به تکنولوژی آبهای عمیق که همه شرکتها در دنیا به آن دسترسی ندارند، ناگزیر هستیم بیشتر از شرکتها و سرویسهای خارجی در این پروژه ها استفاده کنیم.


پایان پیام
ارسال نظر