پترونیوز

کد خبر 15
۱۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۹
اندازه متن
رئیس روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس

استفاده از نیروی بومی اولویت هلدینگ خلیج فارس در صنعت پتروشیمی

در اجرای طرحهای هلدینگ خلیج فارس بهره گیری از توان متخصصان داخلی بویژه نیروهای بومی یکی از اولویتهای اصلی این هلدینگ است.
استفاده از نیروی بومی اولویت هلدینگ خلیج فارس در صنعت پتروشیمی

رئیس روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس در گفتگو با خبرنگار شانا، اظهار کرد: طرح پالایشگاه گاز بیدبلند ٢ از جمله طرح هایی است که هلدینگ خلیج فارس با نگاهی ملی سهام عمده آن را خریداری کرده و مجموعه ای از مجرب ترین و توانمندترین مدیران خود را برای اجرای آن بسیج کرده است؛ بر این اساس مدیریت هلدینگ خلیج فارس با در نظر گرفتن الزامات مهم برای اجرای طرحی که بیش از یک دهه بلاتکلیف و نیمه کاره مانده بود، جمعی از مدیران ارشد این شرکت را در سایر مجتمع ها در این پروژه مهم و بزرگ ملی مستقر کرده تا طبق برنامه طراحی شده بتواند مراحل اجرایی پیش بینی شده آن را پیش ببرند.

 شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس پس از انجام مراحل مربوط به خرید سهام این طرح از شرکت انرژی سپهر و نهایی کردن قرارداد خوراک آن، مدیران این طرح را بر اساس سوابق و تجربه آنها در اجرا و مدیریت طرح های مشابه این پروژه انتخاب و به کار گمارده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: باید توجه داشت که پروژه های پتروشیمی همواره جزو پروژه های کلان کشور محسوب می شوند و اگرچه هدف اصلی، بهره گیری از توان نیروها و متخصصان بومی در این طرحها ست، اما نظر به حجم بالای هزینه های اجرای چنین پروژه هایی و اهمیت موضوع مدیریت پروژه و هزینه، بکارگیری مدیران و مهندسان باسابقه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی اظهار کرد: در انتخاب مدیران در هلدینگ خلیج فارس همواره اصل، بر شایسته سالاری بوده، در کنار آن اعتقاد داریم همکاری و همراهی مسئولان و ذی نفعان استان با مدیران شایسته منصوب شده، به دور از هرگونه تعصبات قومی و منطقه ای، نقش مؤثر و ارزنده ای در توسعه صنعت ارزش آفرین پتروشیمی داشته و زمینه ساز بسیاری پیامدهای مثبت از جمله ایجاد اشتغال و راه اندازی صنایع تکمیلی در آن مناطق خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: در جذب و استفاده از سایر نیروهای مورد نیاز پروژه های بزرگی مانند طرح بیدبلند ٢ در رده های مختلف مهندسی، تکنسین و دیگر نیروهای اجرایی اولویت اساسی استفاده از نیروهای بومی منطقه و استان است و این برنامه دقیقا مشابه اقدامی است که هلدینگ خلیج فارس در دیگر مناطق از جمله پتروشیمی ایلام نیز انجام داده است.

دشتی یادآور شد برخی مطالب منتشر شده در مورد نظر مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس نسبت به انتصاب مدیران در پالایشگاه بیدبلند ٢ صرفا یک سوء برداشت بوده که پس از ارائه توضیحات لازم به آنان، ابهام پیش آمده در این زمینه برطرف شده است.

وی افزود: شرائط فعلی برای اجرای پروژه ای که ٢/٢ میلیارد دلار ارزش آن است و بیش از یک دهه دچار تاخیر شده به گونه ای است که هلدینگ خلیج فارس با نگاهی ملی و بر اساس یک تعهد و مسئولیت بزرگ مالکیت و مدیریت آن را بر عهده گرفته و اعتقاد دارد برخورداری از حمایت مسئولان منطقه و داشتن حس همدلی و عزم والا برای به سرانجام رساندن این پروژه بسیار ضروری و تعیین کننده است..

عملکرد موفق هلدینگ خلیج فارس در دو سال گذشته در بخشهای مختلف از جمله کسب رتبه ٤٤ در میان یکصد شرکت برتر پتروشیمی جهان و عنوان دومین شرکت برتر خاورمیانه، افزایش تولید و پر کردن بخش مهمی از ظرفیتهای خالی موجود در واحدهای تولیدی، حاصل بکارگیری درست نیروها،برنامه ریزی مدون و کنترل شده از یک سو و توجه ویژه در انتخاب مدیران ارشد پروژه ها و مجتمعهای تولیدی پتروشیمی بوده است.


پایان پیام
ارسال نظر