پترونیوز

کد خبر 21
۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۱۷
اندازه متن
گازپروم و نوواتک عوامل اصلی افزایش تولید

روسیه در تولید نفت رکورد زد

تولید نفت روسیه در ماه اکتبر به رکورد جدیدی پس از فروپاشی شوروی سابق برای چهارمین بار در سال جاری متعاقب افزایش تولید ناشی از سرمایه گذاری های پیشین، دست یافت. این در حالی است که تولید کنندگان به پایین آمدن بهای نفت عادت کرده اند.
روسیه در تولید نفت رکورد زد

به گزارش پترونیوز به نقل از گروه ترجمه نکونیوز، تولید نفت خام و میعانات گازی که مشابه با نفت سبک است بر اساس اطلاعات وزارت انرژی این کشور در طول این ماه به میانگین ۱۰.۷۷۶ میلیون بشکه در روز رسید. میزان این افزایش نسبت به سال گذشته ۱.۳ درصد و نسبت به ماه قبل ۰.۳ درصد است. آلکساندر نازارف، کارشناس حوزه نفت و گاز در گازپروم بانک اظهار کرده است که تولید نفت روسیه هنوز تحت تأثیر سرمایه گذاری های پیشین و منعکس کننده نفت ۱۰۰ دلاری است و علت رشد تولید در سال جاری نیز به دوره زمانی ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ بر می گردد که طی آن چندین پروژه بزرگ نفتی و گازی تأمین مالی شده بود. 

حتی با وجود تصمیم اوپک به حفظ سهم از بازار به جای کاهش تولید با وجود عرضه مازاد بر نیاز که سبب سقوط قیمت نفت گردید، تولید روسیه روند رو به رشد خود را حفظ کرده است. دو شرکت گازپروم و نوواتک عوامل اصلی افزایش تولید در بزرگترین پروژه های جدید روسیه هستند. سیاست های مالیاتی این کشور موجب شده است صنعت نفت روسیه به علت واگذاری بخش اعظم ریسک و پاداش مرتبط به دولت، از نوسانات بازار در امان بماند. 

کاهش ارزش روبل در طول سال گذشته که متعاقب تضعیف بیشتر بهای نفت رخ داد سبب شده است که خدمات میادین نفتی از جمله حفاری، ارزان تر شده و حاشیه سود بیشتری برای پیمانکاران باقی بماند. صادرات نفت خام روسیه نیز در ماه اکتبر به ۵.۴۲ میلیون بشکه افزایش یافت که میزان رشد آن نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد و ماه قبل ۱.۷ درصد برآورد می شود. 


ترجمه: نعیم نوربخش - نکونیوز 

منبع: بلومبرگ 


پایان پیام
ارسال نظر