پترونیوز

کد خبر 3
۱۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۹
اندازه متن

برای ورود به فصل سرد سال آماده ایم

هم اکنون ظرفیت لازم را برای جابجایی افزایش گاز تولیدی در پالایشگاههای خود فراهم کرده است.
برای ورود به فصل سرد سال آماده ایم

شرکت ملی گاز ایران زیرساختهای لازم را برای افزایش ٦٠ میلیون مترمکعبی تولید گاز از پارس جنوبی فراهم کرده و آمادگی لازم را برای تامین سوخت مورد نیاز بخشهای مصرف در فصل سرد سال دارد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان این که این شرکت هم اکنون ظرفیت لازم را برای جابجایی افزایش گاز تولیدی در پالایشگاههای خود فراهم کرده است، به خبرنگار شانا گفت: امروز با اطمینان می توانیم بگوییم که ناوگان انتقال، به هر میزان گاز در پالایشگاهها تولید شود، توانمندی مدیریت و انتقال آن را به سراسر کشور دارد.

محمدرضا غروی افزود: امسال نیز زیرساختهای لازم برای فرآورش، انتقال و توزیع و افزایش تولید گاز از پارس جنوبی فراهم شده و آرایش شبکه های ما این توانمندی را ایجاد کرده که گاز تولیدی در پالایشگاههای کشور را مدیریت کرده و به نقاط مورد نظر منتقل کنیم.

وی اعلام کرد: خوشبختانه در سالهای گذشته اقدامهای گسترده ای با هدف پایداری انتقال و جلوگیری از قطع گاز مشترکان انجام شده و امروز می توانیم بگوییم که شرکت ملی گاز ایران این آمادگی را دارد که بتواند در فصل زمستان، گاز مورد نیاز بخشهای مصرف از جمله خانگی، صنعتی و نیروگاهها را تامین کند.

به گفته غروی، هم اکنون بیش از ٧٠ میلیون نفر در یکهزار شهر و ١٧ هزار روستا تحت پوشش شبکه سراسری گاز قرار دارند و گازرسانی به این تعداد مشترک با ٣٦ هزار کیلومتر خط لوله فشار قوی، ٢٦٨ هزار کیلومتر شبکه توزیع و تغذیه و نصب ١٠ میلیون انشعاب فراهم شده است.


پایان پیام
ارسال نظر