پترونیوز: پایگاه خبری نفت و پتروشیمی

کد خبر 30
۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۵۶
اندازه متن
با وجود عرضه مازاد گاز در جهان

گاز آمریکا هم وارد بازار جهانی شد

شرکت Cheniere امریکا قصد دارد که نخستین محموله گاز طبیعی مایع خود را در ماه ژانویه از امریکا ارسال کند و موج جدیدی از عرضه که موجب دسترسی خریداران به گاز از همه نقاط دنیا می گردد، به راه اندازد.
گاز آمریکا هم وارد بازار جهانی شد

به گزارش پترونیوز به نقل از گروه ترجمه نکونیوز، مدیر عامل این شرکت Charif Souki در مراسم بین المللی هفته انرژی سنگاپور اعلام کرد به زودی مصرف کنندگان قادر خواهند بود که سوخت مورد انتظار خود را در یک چشم به هم زدن تأمین کنند. به گفته مدیر آزانس بین المللی انرژی انتظار می رود عرضه ال ان جی در جهان تا سال ۲۰۲۰ با اضافه شدن عرضه استرالیا و امریکا به ۵۰۰ میلیارد متر مکعب برسد در حالی که این میزان درسال ۲۰۱۴ بر اساس گزارش این نهاد مقیم پاریس معادل ۳۲۵ میلیارد متر مکعب بوده است. 

عرضه گاز امریکا به واسطه شکوفایی صنعت شیل این کشور در حالی وارد عرضه جهانی می شود که قیمت تحویل گاز در آسیا به پایین ترین سطح در طول پنج سال گذشته رسیده است. تولید امریکا باید با صادرات استرالیا و قطر برای کسب سهم از بازار مبارزه کند و این در حالی است که تولید کنندگان رکورد های جدیدی از تولید در سال آینده ارائه می کنند و از طرف دیگر خریداران آسیایی تقاضای بیشتری در مذاکرات نعقاد قرارداد دارند. 

Souki در سخنان خود افزوده است: «من به موفقیت در بازار اعتماد دارم زیرا امریکا ارزان ترین گاز قابل دسترس را در جهان در اختیار دارد و به نظر می رسد این توان را هم داریم که تأسیسات مایع سازی را به نرخ ارزان تری از سایر نقاط جهان برپا کنیم. با وجود این دو عامل ما دارای ارزان ترین منابع هستیم.» 

در اوایل این ماه شرکت Cheniere آخرین مانع بر سر راه تبدیل شدن به نخستین صادر کننده ال ان جی در قاره امریکای شمالی را با کسب موافقت مقامات فدرال رفع نمود. این شرکت در حال حاضر اقدام به انعقاد قرارداد عرضه با شرکت هایی نظیر BG Group، Korea Gas، Gail India و غیره نموده است. 

قیمت تحویل ال ان جی در آسیای شمال شرقی در سال جاری ۳۲ درصد کاهش یافته است که متعاقب کاهش ۴۵ درصدی در سال ۲۰۱۴ موجب شده است قیمت به پایین ترین میزان از سال ۲۰۱۰ تا کنون برسد. این در حالی است که سنگاپور قصد دارد یک بازار ثانویه معاملات گاز در قلمرو خود تأسیس کند تا تبدیل به مرکز منطقه ای LNG شده و مسیر را برای راه اندازی بازار آتی گاز نیز هموار نماید. 


ترجمه: نعیم نوربخش - نکونیوز 

منبع: بلومبرگ 


پایان پیام
ارسال نظر