پترونیوز: پایگاه خبری نفت و پتروشیمی

کد خبر 34
۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۱۰
اندازه متن
خروجی جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس چیست؟

نقل قولهایی از زنگنه درباره پتروشیمی

یک عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس از حضور وزیر نفت در جلسه این کمیسیون جهت بررسی آینده وضعیت صنعت پتروشیمی خبر داد و گفت: در این جلسه آقای زنگنه قول مساعدی برای ایجاد توازن در مناطق مختلف کشور جهت احداث پالایشگاه پتروشیمی و صنایع و زیرساخت های مربوطه داد.
نقل قولهایی از زنگنه درباره پتروشیمی

به گزارش پترونیوز به نقل از نکونیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در این مورد توضیح بیشتری نداده وبه نظر می رسد در این جلسه در مورد جزییات برنامه ایجاد توازن در مناطق مختلف و چگونگی توجه به پیش نیازهای آن از جمله دسترسی به منابع خوراک و آب و ... توضیحی داده نشده است و به نظر می رسد این جلسه نیز صرفا به بیان کلیاتی در حوزه پتروشیمی سپری شده است. کمااینکه بهروز نعمتی به نقل از زنگنه بیان کرده که او خصوصی سازی در پتروشیمی را قبول داشته و بر آن تاکید کرده که با توجه به سابقه خصوصی سازی در پتروشیمی و زیان هایی که از آن بر صنعت پتروشیمی وارد شده عجیب به نظر می رسد. 

آنگونه که بهروز نعمتی بیان کرده، وزیر نفت به همراه معاونانش در جلسه ظهر امروز کمیسیون صنایع و معادن حاضر شده و به بررسی وضعیت فعلی ، استراتژی وبرنامه های مربوطه در حوزه صنعت پتروشیمی کشور در شرایط پساتحریم و جایگاه این صنعت در برنامه ششم پرداخته اند. نعمتی گفت: توضیحات آقای زنگنه ناظر به آینده پتروشیمی ها بعد از تحریم و پتانسیل های موجود برای پیشبرد امور بود. 

وی توضیح داد: در این جلسه بر این موضوع تاکید شد که باید توازنی در تمامی مناطق کشور جهت احداث پالایشگاه های پتروشیمی و صنایع زیردست با هدف ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری ایجاد شود. 

این عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با بیان اینکه در این جلسه به موضوع بخش خصوصی‌ به معنای واقعی در بخش پتروشیمی تاکید شد گفت: یکی دیگر از موارد مورد تاکید تعیین شفاف قیمت خوراک پتروشیمی بود تا سردرگمی در این بازار به وجود نیاید چرا که وزیر نفت قیمت خوراک پتروشیمی را از ۹۵ درصد فوب خلیج فارس و برخی دیگر ۱۰،۱۲، ۱۵ سنت عنوان می‌کنند. 

نعمتی در پایان این جلسات را بسیار خوب خواند اما مشخص نیست خروجی این جلسات چیست؟ آیا هدف، راضی کردن نمایندگان مجلس در آستانه انتخابات مجلس برای توسعه صنایع مرتبط با پتروشیمی در حوزه های انتخابیه در قالب ایجاد توازن منطقه ای است تا شاید از این طریق، وزیر نفت اندکی از فشارهایی که زمزمه های استیضاح ایجاد کرده رها شود یا آنکه به واقع در انتظار یک طرح مطلوب در این حوزه خواهیم بود؟ هرچند که نقل قولهایی که از جلسه مطرح شده این انتظارات را نمی تواند برآورده سازد و به نظر می رسد به جای یک طرح مدون، خروجی این گونه جلسات اقناع برخی نمایندگان مجلس باشد.


پایان پیام
نظرات (2)
رضا علیزاده | ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
0 0
سلام چرا پس ده سال عرق ریختن و زحمت کشسدن مزد پرسنل مدت معین با مدرک کاردانی مرتبط و طی کلیه مراحل استخدامی از قبیل ازمون کتبی مصاحبه طب صنعتی و گزینش رو اقای زنگنه اینطور پرداخت میکنن جوانان خوزستانی شایسته این چنین رفتاری هستند ازشما تقاضا داریم داد مارو به اطلاع همه برسونید جمعی از نفرات مدت معین شاغل در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر
احمد طرفی | ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
0 0
داد نفرات مدت معین را بستانید از منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر چرا پیمانکار انصاف و عدالت کجا رفته است
ارسال نظر