پترونیوز: پایگاه خبری نفت و پتروشیمی

کد خبر 40
۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۳۳
اندازه متن

پیشرفت ساخت سکوهای فاز ۱۴ پارس جنوبی به ۷۰ درصد رسید

مدیر پروژه ساخت سکوهای فاز ۱۴ پارس جنوبی از پیشرفت بیش از ۷۰ درصدی ساخت این سکوها خبر داد.
پیشرفت ساخت سکوهای فاز ۱۴ پارس جنوبی به ۷۰ درصد رسید

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نفت و گاز پارس، کامران مهردادی گفت: چهار سکوی تولید گاز فاز ۱۴ پارس جنوبی در محوطه سکوسازی مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران در بندرعباس در حال ساخت است.

مدیر پروژه ساخت سکوهای فاز ۱۴ پارس جنوبی با اشاره به پیشرفت بیش از ۷۰ درصدی ساخت این سکوها، افزود: به دلیل عقب بودن بخش دریایی فازهای ۱۷ و ۱۸ و آماده نبودن سکوهای دریایی آنها، قرار است دو سکوی فاز ۱۴ به فازهای ۱۷ و ۱۸ منتقل شود.

وی ادامه داد: بر این اساس، در اواخر سال جاری اولین سکو به فازهای ۱۷ و ۱۸ منتقل و تا اردیبهشت ماه سال ۹۵ نصب و راه اندازی خواهد شد.

مدیر پروژه ساخت سکوهای فاز ۱۴ پارس جنوبی خاطر نشان کرد: همه مراحل ساخت، نصب و راه اندازی توسط کارشناسان داخلی انجام می شود.

مهردادی همچنین با اشاره به توانایی متخصصان ایرانی در نصب و راه اندازی سکوهای دریایی، گفت: چندی پیش سکوی فاز ۱۶ نصب و راه اندازی شد که در طی این عملیات، شاهد شکسته شدن رکورد شرکت های خارجی بودیم.

وی ادامه داد: چهار سکوی فاز ۱۴ پارس جنوبی با هزینه حدود ۶۰۰ میلیون دلار ساخته می شود.

 مدیر طرح ساخت سکوهای فاز ۱۴ پارس جنوبی گفت: متخصصان ایرانی توانستند که سکوی فاز ۱۶ پارس جنوبی را در ۵ ماه و ۱۰ روز راه اندازی کنند و این در حالی است که رکورد پیشین با ۶ ماه و ۱۵ روز در اختیار شرکت استات اویل نروژ بود.


پایان پیام
ارسال نظر