پترونیوز

کد خبر 43
۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۲
اندازه متن
مدیر HSE خبر داد:

اجرای دو پروژه ملی در حوزه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در شرکت ملی پالایش و پخش

برای اولین بار در کشور دو پروژه ملی در بخش پدافند غیر عامل و مدیریت بحران در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی تعریف و توسط وزارت نفت تایید شده و در حال اجراست.
اجرای دو پروژه ملی در حوزه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در شرکت ملی پالایش و پخش

به گزارش پترونیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش، مدیر بهداشت،ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل این شرکت با اعلام این خبر گفت: شرکت ملی پالایش و پخش از ابتدای امسال اجرای پروژه هایی به منظور حفظ و صیانت از صنایع مرتبط با نفت را آغاز کرده است که در بخشی از این پروژه ها الزامات پدافند غیرعامل استخراج می شود.

ایرج کلهری با بیان اینکه پروژه بعدی طرح جامع مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در شرکت است، افزود: در این بخش طرح جامع ملی برای شرکت و زیرمجموعه های آن فراهم می شود.

وی با بیان اینکه انجام این طرح بسیار گسترده است، افزود: در این طرح نیازمند یک مدیریت جامع و یکپارچه در سطح شرکت هستیم.

مدیر HSE شرکت ملی پالایش و پخش، در خصوص کمبودها و نواقص بر سر راه اجرای عملیات پدافند غیرعامل و ضرورت وجود طرحی برای اجرای آن گفت: من صلاح می دانم که بیشتر نگاه بهبود مستمر در سیستم داشته باشیم.

وی ادامه داد: وقتی بنابر مصالح مختلف وظیفه ای بر عهده شرکت گذاشته می شود شرکت بلافاصله واکنش نشان می دهد و مرتبط با فعالیت های خود در بخش وظایف جدید کار خود را شروع می کند.

کلهری گفت: هم مدیریت بحران و هم پدافند غیرعامل به یک مقوله نسبتا جدید برای صنعت ما است که پایگاه ویژه مرتبط با خودش را دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از تجربه کشورهای دیگر هم استفاده شده است، گفت: افرادی که در این پروژه فعالیت می کنند یکی از وظایف مهمشان این است که تجارب کشورها و شرکت های دیگر را در این زمینه جمع آوری و محلی سازی کنند.

مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست در پاسخ به این سوال که تجهیزات و تاسیسات ما تا چه حد در معرض مخاطرات طبیعی هستند، گفت: در مواردی مثل زلزله و قرار گرفتن کشور روی کمربند زلزله و قرارگیری بخش های مختلف با شدت و ضعف کم و زیاد در معرض این مخاطرات قرار می گیریم.

کلهری خاطر نشان کرد: شرکت ملی پالایش و پخش به عنوان یک شرکت بزرگ نفتی و زیر مجموعه وزارت نفت استانداردهای بین المللی را در ساخت و ساز، عملیات، اجرا و مهندسی پیگیری می کند.

وی همچنین اظهار داشت: در بطن و درون این استانداردها موارد مرتبط با پیگیری و پیش بینی حوادث نهفته است، اما قدمهای بالاتر و بهبود مستمر، این تکلیف را بر عهده ما می گذارد که ما باید بدترین حالت ها را برای آن منطقه با توجه به سوابق بحران های طبیعی در نظر بگیریم.

وی افزود: در این زمینه در حال بهبود مستمر سیستم هستیم و می کوشیم تا آنجا که امکان پذیر است هم از نظر مهندسی و هم مالی پیش بینی های لازم را داشته باشیم.

کلهری با بیان اینکه اطلاع رسانی و آموزش در این مورد حرف اول را می زند، تاکید کرد: صنعتگران و همکاران در بخش های عملیاتی، صنعتی و طراحی به این مقوله که چرا در طراحی ها باید چنین مواردی مد نظر باشد و چرا پیش بینی ها و پیشگیری ها انجام می شود توجه داشته باشند.

مدیر بهداشت،ایمنی،محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش افزود: با هماهنگی هایی که با سازمان پدافند غیرعامل کل کشور انجام شده استفاده از نشریات، انتشارات و انتشار نشریات مشترک باعث می شود که همکاران خیلی راحت با موضوع بهبودهای مستمر انطباق پیدا کنند.

وی خاطر نشان کرد: اساس پیشرفت مدیریتHSE ، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران مثل سایر مدیریت ها، استقبال از این طرح ها به ویژه طرح هایی است که در داخل کشور ارائه می شوند و در این زمینه از طرح های حوزه دانشگاه ها، پارک های علمی و فناوری، شرکت های دانش بنیان استقبال می کنیم.

کلهری در پایان افزود: شرکت ملی پالایش و پخش در سال گذشته به عنوان شرکت پیشرو در حوزه پدافند غیر عامل در سطح کشور انتخاب شد.


پایان پیام
ارسال نظر