پترونیوز: پایگاه خبری نفت و پتروشیمی

کد خبر 44
۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۴۴
اندازه متن
مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش: در طول حدود ۹ سال گذشته تاکنون

متوسط مصرف بنزین کشور هیچ‌گاه به رکورد سال ۸۵ نرسیده است/ دلایل افزایش واردات بنزین اعلام شد

مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش، رشد 3.2 درصدی مصرف بنزین و تعمیرات اساسی در پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند به عنوان منبع اصلی تولید بنزین یورو4 در سال جاری را از دلایل مهم افزایش واردات این فرآورده استراتژیک عنوان کرد.
متوسط مصرف بنزین کشور هیچ‌گاه به رکورد سال ۸۵ نرسیده است/ دلایل افزایش واردات بنزین اعلام شد

به گزارش پترونیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش، مهندس حسین آقایان صبح امروز(سه شنبه 5 مهر) در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که چرا واردات بنزین نسبت به سال گذشته دو برابر شده است، گفت: رشد مصرف بنزین در سال جاری و از طرفی تعمیرات اساسی و دوره ای در پالایشگاه امام خمینی که نیاز اساسی تمام پالایشگاه های نفت جهان می باشد را از دلایل این افزایش عنوان کرد.

وی در ادامه با اشاره به جزئیات این افزایش گفت: میزان مصرف بنزین در هفت ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از دو میلیون لیتر در روز افزایش یافته است.

آقایان تعمیرات دوره ای دو ماهه در پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند را از دیگر دلایل افزایش واردات عنوان کرد و افزود: با انجام تعمیرات اساسی در این پالایشگاه که منبع اصلی تولید کننده بنزین یورو4 ، تولید این فرآورده درکشور کاهش یافت .

وی با یادآوری اینکه در سال گذشته به طور متوسط روزانه حدود ۴.۶ میلیون لیتر بنزین وارد کشور شده، حجم واردات این فرآورده نفتی در سال جاری را حدود ۸.۴ میلیون لیتر در روز عنوان کرد.

مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش در ادامه با اشاره به این که نتایج مثبت کارت هوشمند سوخت متاسفانه توسط رسانه ها پررنگ نشده است، افزود: در طول حدود ۹ سال گذشته تاکنون متوسط مصرف بنزین کشور هیچ‌گاه به رکورد سال ۸۵ نرسیده است و اگر عرضه کارتی بنزین انجام نمی‌شد، هم‌اکنون متوسط مصرف روزانه بنزین کشور به ۱۵۰ میلیون لیتر در روز افزایش می یافت.

پایان پیام
ارسال نظر