پترونیوز: پایگاه خبری نفت و پتروشیمی

کد خبر 51
۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۷
اندازه متن
خبرگزاری رویترز

گزارش رویترز از کاهش بیش از چهار درصدی قیمت نفت در بازارهای جهانی نفت، گاز و پتروشیمی

در هفته جاری میلادی قیمت نفت خام در بازارهای جهانی بیش از چهار درصد کاهش پیدا کرد. این سومین هفته در یک ماه اخیر است که قیمت هفتگی نفت در بازارهای جهانی کاهش می‌یابد.

به نقل از رویتز، در پنج روز کاری هفته جاری میلادی، قیمت نفت برنت دریای شمال در بازار آیس فیوچرز لندن ۴.۲ درصد کاهش یافت و نفت خام آمریکا نیز یک کاهش پنج درصدی را در بازار نایمکس این کشور تجربه کرد، زیرا ذخایر انباری نفت خام در آمریکا برای ششمین هفته متوالی افزایش پیدا کرد.

دیروز (جمعه) نیز قیمت نفت در پایان معاملات بازارهای جهانی، به دلیل افزایش نرخ برابری دلار در مقابل سایر ارزهای اصلی و انتظار افزایش نرخ بهره در آمریکا، بیش از دو درصد کاهش یافت.

پس از آنکه گزارش وزارت کار آمریکا نشان داد سطح اشتغال این کشور در ماه اکتبر (۹ مهر الی ۹ آبان) از رشد خوبی برخوردار بوده و بیشترین رشد خود از دسامبر ۲۰۱۴ را تجربه کرده است، انتظار افزایش نرخ بهره در این کشور قوت گرفت و نرخ برابری دلار در مقابل مجموعه ارزهای اصلی، رکورد ۶.۵ ماهه خود را شکست.

قیمت نفت برنت دریای شمال که یک قیمت پایه جهانی برای نفت محسوب می شود، در پایان معاملات دیروز بازار آیس فیوچرز لندن، ۵۶ سنت یا ۱.۲ درصد کاهش یافت و به ۴۷.۴۲ دلار در هر بشکه رسید.

هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز دیروز به هنگام بسته شدن بازار نایمکس این کشور با ۹۱ سنت با دو درصد کاهش نسبت به روز گذشته به ۴۴.۲۹ دلار رسید.

«کریس جرویس» تحلیلگر شرکت مدیریت ریسک کپراک گفت: آمارهای جدید مدیریت اطلاعات انرژی (ایی.آی.ای) که پیش بینی می شود بیانگر افزایش ذخایر انباری نفت این کشور در هفته جاری باشند در کنار گمانه زنی ها در مورد اینکه اوپک در نشست آتی خود سیاست فعلی خود را تغییر نخواهد داد، بر این نکته تاکید می کند که بازار جهانی نفت بسیار ضعیف است.

منبع ایرنا


پایان پیام
ارسال نظر