پترونیوز: پایگاه خبری نفت و پتروشیمی

کد خبر 527
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۳۳
اندازه متن

صندوق های وام خانگی حلال مشکلات مردم هستند/ دولت بجای زدن سوت پایان، مجوز را صادر کند

صندوق های وام خانگی حلال مشکلات مردم هستند/ دولت بجای زدن سوت پایان، مجوز را صادر کند

به گزارش پترونیوز؛ چندین سال است که در شهرستان رامهرمز صندوق های وام خانگی اوج گرفته است و توانسته اند با عملکرد خوبشان مشکلات زیادی را از مردم برطرف کنند.


از آنجایی که دریافت وام با سود بالای ۱۸ درصد از سوی بانک های دولتی امان مردم را بریده است و مردم قادر به دریافت وام و تهیه ضمانت برای بانک ها را نخواهند داشت، چاره ای جزء تشکیل صندوق های وام خانگی بدون سود نداشته اند.

وام های بانکی که برای دریافت وام می بایست ۲۰ درصد مبلغ وام را تا پایان اقساط در اختیار بانک قراردهند و با سود ۱۸ درصد اقساط را پرداخت کنند، که خلاف بانکداری اسلامی است.

حال که این صندوق های خانگی وسعت زیادی در سطح استان خوزستان پیدا کرده اند، دولت بجای اینکه برای آنها راه را جهت اخذ مجوز های لازم هموار نماید صندوق های خانگی را تعطیل کرده است.


براساس این گزارش، صدای مردم و رضایتمندی ۱۰۰ درصدی آنها از صندوق های خانگی بیانگر این است که ادامه فعالیت صندوق ها با مجوز قانونی باید ادامه داشته باشد تا مردم به مشکلات خود رسیدگی کنند و از طرفی بانکداری اسلامی رونق بیشتر بگیرد.

با ایجاد مجوز موسسه های قرض الحسنه و اخذ وثایق از مسئولین صندوق های خانگی، می توان راه را برای ادامه چنین صندوق هایی هموار کرد‌.

پایان پیام
ارسال نظر