پترونیوز: پایگاه خبری نفت و پتروشیمی

کد خبر 767
۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۱۱
اندازه متن

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران چه کسی میشود؟

همانطور که کارشناسان امر مطلع هستند پس از منصب وزارت، یکی از با اهمیت‌ترین (و در واقع مهمترین) کرسی‌ها در نفت، کرسی مدیرعاملی شرکت ملی نفت است.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران چه کسی میشود؟

به‌گزارش پترونیوز؛ همانطور که کارشناسان امر مطلع هستند پس از منصب وزارت، یکی از با اهمیت‌ترین (و در واقع مهمترین) کرسی‌ها در نفت، کرسی مدیرعاملی شرکت ملی نفت است.


پس از جلوس مهندس اوجی بر صندلی وزارت، گمانه‌زنی‌ها وارد فاز دوم (انتصاب معاونین) شده و برخی از مطلعین یا بعضا پیشگویان چند ده نفر را بعنوان گزینه‌ی نهایی معرفی کردند. در ابتدا محتمل‌ترین کاندیدا محسن خجسته مهر و حمید بورد بود و در انتها حجازی و عبدالحسین بیات. البته گاهی بطور هم‌زمان ۸نفر مطرح می‌شدند و گرمابخش بازار شایعات بودند.


برخی از نام‌ها چهره‌هایی آشنا، خوشنام و باتجربه بودند مانند بورد، علیخانی یا بیات و برخی از چهره‌ها بیش از آنکه تجربه و سابقه‌ی نفتی داشته باشند، عقبهء سیاسی دارند و گویا سمت‌ها سهمیه‌ای هستند پیش‌خرید شده و متعلق به جریانی!


آخرین اخبار حاکی از آنست که بدلیل توصیه‌ی نهادهای نظارتی، محسن خجسته مهر برای تصدی مدیریت شرکت ملی نفت گزینه‌ی مناسبی نیست، هرچند که ایشان هنوز نپذیرفته و همچنان مشغول تلاش و رایزنی است.


در این لحظه و بدلیل طولانی شدن چانه‌زنی ها، با توجه به نگرانی‌های آقای وزیر درخصوص فصل سرما و تأمین سوخت و انرژی، و نیاز مبرم به هماهنگی هرچه سریعتر تیم معاونین و مدیران عامل شرکت‌های زیرمجموعه، گویا مهندس اوجی و تیم مشورتی ایشان به این نتیجه رسیده‌اند که عبدالحسین بیات را بعنوان آخرین گزینه معرفی کنند.


عبدالحسین بیات تنها شخصی است که در رسانه‌های نفتی (از هر سوی و جناحی) مورد استقبال واقع شده و کمترین اختلاف و انتقاد مابین صاحب‌نظران را به خود اختصاص داده است. وی بعنوان گزینه‌ی مدیرعاملی صنایع پتروشیمی و همچنین قائم مقامی وزیر نفت، نیز مطرح می‌باشد.


از دیدگاه #کاربران نفتی عبدالحسین بیات بعنوان قائم مقام وزیر یا مدیرعامل شرکت ملی نفت، می‌تواند نقش مثبتی ایفا کند.


به هر روی امیدواریم مهندس اوجی یکی از مدیران لایق را در این سمت و البته سایر سمت‌ها منصوب کند./ افکار نفت


پترونیوز لحظه به لحظه اخبار و تحولات را رصد می‌کند و درصورت لزوم با ارائه‌ی پیشنهاد یا نقد منصفانه، در مساعدت و معاضدت آقای وزیر تلاش می‌کند.پایان پیام
ارسال نظر