پترونیوز

کد خبر 8
۱۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۶
اندازه متن

کاهش درآمد نفتی، آب را درعربستان گران کرد

دولت عربستان که به خاطر پایین آمدن قیمت نفت تحت فشارکاهش درآمدهای نفتی قراردارد، نرخ آب بها را در این کشور افزایش می دهد.
کاهش درآمد نفتی، آب را درعربستان گران کرد

دولت عربستان که به خاطر پایین آمدن قیمت نفت تحت فشارکاهش درآمدهای نفتی قراردارد، نرخ آب بها را در این کشور افزایش می دهد.

به گزارش ایرنا به نقل ازخبرگزاری رویترز، از16 دسامبر (اواخر آذرماه) سال جاری ، قیمت آب برای مشترکان واحدهای صنعتی، دولتی وشرکت های بزرگ عربستان از4 ریال سعودی به 9 ریال (2 دلار و 40 سنت) درهر مترمکعب افزایش می یابد.

طبق اعلام وزارت آب و برق عربستان، هدف ازافزایش قیمت آب، کاهش رشد مصرف آب و جلوگیری از هدر رفت آن اعلام شده است.

گرچه کاهش قیمت نفت که ازسال گذشته آغاز شد، باعث کسری بودجه عربستان و واداشتن این کشور به کاهش هزینه ها شده است اما، با این حال، دولت ریاض ازاعلام رسمی این مساله اکراه دارد.

وزیر نفت عربستان هفته گذشته بدون ارایه توضیح بیشتری، گفت، کشور در حال بررسی مساله کاهش یا عدم کاهش یارانه های قیمت سوخت داخلی است .

این در حالی است که طی چند ماه گذشته عربستان با حمله به یمن بعنوان فقیرترین کشورعربی منطقه می خواهد عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری فراری ومستعفی را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن نیروهای مقاومت مردمی که امنیت شهرهای یمن را دراختیار دارند، جلوگیری کند.
متجاوزان دراین مدت پیوسته غیرنظامیان را هدف قرار داده اند و تنها در یک مورد با حمله به یک مجلس عروسی 131غیر نظامی یمنی را به قتل رساندند.

عربستان و 9 کشورعربی دیگر به جزعمان با حمایت آمریکا از ششم فروردین، حملات هوایی، دریایی و زمینی را علیه نیروهای مقاومت مردمی یمن آغاز کرده اند وتاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و منازل مردم این کشور را بمباران کرده اند.
دراثر این حملات تاکنون حدود 22هزار نفرازجمله زنان وکودکان کشته یا مجروح شده اند. 

پایان پیام
ارسال نظر