پترونیوز: پایگاه خبری نفت و پتروشیمی

کد خبر 800
۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۵
اندازه متن

مدیر ردصلاحیت شده نهادهای امنیتی چگونه بر صندلی مدیریت پتروشیمی امیرکبیر تکیه زد؟/حذف مدیران بومی برای بقا/ مدیری که در انتخابات ۹۶ سینه چاک روحانی بود!

طی ماه‌های گذشته و بعد از روی کار آمدن دولت جدید، در حکمی غیر منتظره و پر از ابهام، بهمئی به عنوان مدیرعامل جدید پتروشیمی امیرکبیر منصوب شد.
مدیر ردصلاحیت شده نهادهای امنیتی چگونه بر صندلی مدیریت پتروشیمی امیرکبیر تکیه زد؟/حذف مدیران بومی برای بقا/ مدیری که در انتخابات ۹۶ سینه چاک روحانی بود!

به گزارش پترونیوز؛ مدیرعامل بانک رفاه که خود او نیز از مدیران منتسب به دولت سابق است؛ به عنوان سهام دار اصلی پتروشیمی امیرکبیر ، در اقدامی عجیب و بدون هماهنگی با وزارت کار دولت جدید، حکم بهمئی را که از منصوبین بیژن زنگنه (وزیر کرسنتی نفت) است را صادر میکند.بهمئی سررشته چندانی در حوزه پتروشیمی ندارد و در مسئولیت‌های قبلی خود عملکردی پر ابهام داشته است تاجایی که توسط نهادهای نظارتی و امنیتی کشور برای نامزدی انتخابات مجلس نیز رد صلاحیت شد.


بهمئی که به "لابی گر" شهره است  اکنون تلاش می‌کند با وارد کردن فشار‌های مختلف جای پای خود را محکم کند و به هر صاحب نفوذی که لازم باشد متوسل می شود تا بتواند این مسئولیت را برای خود نگه دارد.


 اما انتصاب وی از سوی مدیران دولت سابق، کارنامه پر از ابهام به خصوص در حوزه های مالی و عدم احراز صلاحیت توسط نهادهای نظارتی کشور باعث شد،هیچکس  دوره طولانی مدیریتی برای وی متصور نباشید.


 مدیرعامل ماندن چنین فردی در دولت آیت الله رئیسی و مجموعه وزارت کار که حساسیت های ویژه ای در عزل و نصب ها به خرج می دهند امری بسیار بعید و دور از ذهن است اما صورت گرفتن اقدامی عاجل پیش از وارد شدن خسارت های غیرقابل جبران به این شرکت پتروشیمی ضروری به نظر می رسد. 


هرچند که احتمالا یکی از گره‌ها در این مسیر , عدم معرفی مدیرعامل جدید بانک رفاه است  و شاید با برکنار شدنش این گره و تمامی گره های مشابه در مجموعه زیردست او باز شود./ماه خبر

پایان پیام
ارسال نظر