پترونیوز: پایگاه خبری نفت و پتروشیمی

کد خبر 809
۰۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۴۶
اندازه متن

چرا مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر به جعل فیش های حقوقی پناه برد؟!آقای بهمئی قبای مبارزه با فساد برای شما گشاد است

چرا مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر به جعل فیش های حقوقی پناه برد؟!آقای بهمئی قبای مبارزه با فساد برای شما گشاد است

به گزارش پترونیوز: محمد بهمئی که در خواب هم نمیدید در دولتی که با عقبه سیاسیش ۱۸۰ درجه زاویه داشته بتواند بر صندلی مدیریت یک شرکت پتروشیمی تکیه بزند، حالا به کمک بازماندگان دولت سابق در بانک رفاه، فرصتی برای عرض اندام پیدا کرد، فرصتی که به خیالش به هر قیمتی باید حفظ شود.

در بدو انتصاب بهمئی همه افراد مطلع از جریانات به این موضوع اذعان داشتند که مدیریت بهمئی بیش از چند روز و چند ماه طول نمی‌کشد. این احتمال با عدم تایید استعلامش برای تصدی پست مدیرعاملی پتروشیمی امیرکبیر قوت گرفت.اما بهمئی همچنان قصد داشت تمام تلاشش را برای ماندن بکار بگیرد.

محمد بهمئی بزرگترین تهدید  برای بقا در این مسئولیت را از دورن پتروشیمی امیرکبیر می‌دید. علی جابری مدیرمنابع انسانی و عضو هیئت مدیره این شرکت که با وجود شایستگی‌هایش به دلیل سابقه مسئولیت ستاد آیت‌الله رئیسی در انتخابات ۹۶ در شهرستان بندرماهشهر از هر نوع پیشرفت شغلی محروم شده بود، جدی‌ترین گزینه‌ای بود که برای مدیرعاملی پتروشیمی امیرکبیر مطرح شد و حتی کار تا استعلام گرفتن هم از سوی وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی پیش رفت و صلاحیتش برای تصدی این مسئولیت تایید شد.

 بهمئی که حالا جایگاهش را متزلزل‌تر از همیشه می‌دید، برای ماندن تنها یک راه را پیش روی خود می‌دید، حذف جابری.


سرپرست پتروشیمی امیرکبیر با وقت خریدن از مدیرعامل بانک رفاه پروژه حذف جابری را کلید زد، پروژه‌ای که شروع آن با تکرار اتهاماتی بود که طی یک سال‌ گذشته برخی مدیران دولت سابق به جابری نسبت داده بودند و نتیجه بررسی آن‌ها هم نتیجه‌ای جز تبرئه و تایید سلامت مالی و اداری مدیرمنابع انسانی  نداشت.


اما بهمئی برای پیش‌بُرد اهدافش نیاز به جنجالی بزرگ‌تر از حوزه شهرستان بندرماهشهر داشت چرا که جابری به واسطه اقداماتش در منطقه، اعتبار خوبی برای خود خریده بود و با این اوصاف کار باید به سطح کشور می‌رسید.


برای مطرح کردن یک موضوع در سطح ملی و درگیر کردن افکار عمومی و تمام ارکان دولتی که به مبازره با فساد شهره است، چیزی بهتر از فساد مالی و به اصطلاح حقوق نجومی نبود.


بهمئی بر همین اساس با اعمال فشار به برخی از کارکنان پتروشیمی امیرکبیر به ویژه حوزه مالی، اقدام به ساخت فیش حقوقی کرد، فیش‌هایی که جابری درباره آن‌ها گفته اعداد و ارقامش با حقوق ماهیانه‌اش هیچ قرابتی ندارند و معاون وزیر کار و سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی هم صراحتا اصالت این فیش‌ها را رد کرد.


اما این دروغ آنقدر بزرگ بود که هر بیننده‌ای را به تعجب و عکس‌العمل وادار می‌کرد و کار تا جایی پیش رفت که تمام خبرگزاری‌های کشوری و صداوسیما و حتی برخی نمایندگان مجلس بدون بررسی دقیق صحت و سقم این اسناد، از برخورد با دریافت کنندگان این حقوق‌ها سخن گفتند و در این میان بهمئی خود را در قامت یک مبارز علیه نجومی‌بگیر‌ها جا زد، عنوانی که اصلا نمی‌توان به بهمئی نسبت داد.


طی رو‌زهای اینده به سوابق بهمئی در حوزه‌های مالی اشاره ای خواهیم کرد و شاید مشخص‌تر شود که چرا بهمئی بارها توسط نهادهای بازرسی و نظارتی رد صلاحیت شده است...


پایان پیام
ارسال نظر